Gamze CİZRELİ

1968 yılında dünyaya gelen Gamze Cizreli, ODTÜ İşletme fakültesinde eğitimini tamamladıktan sonra ilk girişimi olan Ankara’nın ilk kafesi “CAFEMİZ” i yarattı. Cafemiz girişiminin ardından pastacılığa olan ilgisiyle farklı bakış açılarını birleştirerek ilk olarak “KUKİ”, sonrada Uzakdoğu mutfağını uygun fiyatla sunan “QUICK CHINA” markalarını kendini kurdu.

2007 yılında yoluna tek başına devam ettiği ikinci girişimcilik döneminde ise BigChefs Cafe- Brasserie markasını hemen hayata geçirdi. Ankara’da kaynak olmadan, tamamen banka kredisi ve ileriye yönelik ödeme planları ile açılan Big Chefs restoran zinciri, 2009 yılında Saruhan Tan ile kurulan ortaklıkla beraber İstanbul’ a açıldı. Ardından diğer şehirlerde büyümeye devam etti. Günümüzde Dubai, Suudi Arabistan ve Bahreyn başta olmak üzere yurtdışında da hızla büyüyerek toplamda 31 şubeye ve 1500’ ü aşkın çalışana ulaştı.

Gamze Cizreli, restoran işletmeciliğinin yanında ODTÜ İşletme fakültesinde “Girişimcilik” dersleri de vermiştir. Gamze Hanımdan ders alan kişiler ne kadar çok şanslıdır…

2010 KAGIDER ve Garanti Bankası işbirliği ile düzenlenen “Kadın Girişimci” yarışmasında Türkiye 1. ’liğini kazanmıştır.

2011 ve 2013 yıllarında Ekonomist Dergisinin düzenlediği “Yılın İş İnsanları” yarışmasında “Yılın Kadın Girişimcisi” ödüllerini almıştır. ULUSLARARASI GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ(EO) başkanlığı, KAGİDER ve TURYİD’ de de YK üyesi olarak Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif olarak görev almaktadır.