Gülşah GÜRKAN

Gülşah Gürkan Isparta’da gül yetiştiriciliği yapan bir ailenin ferdi olarak dünyaya geldi. İsminin hikayesi de buradan gelmekteydi.

Üniversitenin bitmesiyle 2000 yılında, ailesinin işlettiği Gürkan A.Ş.’ de çalışmaya başladı. Piyasayı öğrenmeye başladıktan sonra, kozmetik sektöründe açıklar olduğunu fark etti.

Kendi isminden esinlenerek “Gülsha” markasıyla kendi kozmetik markasınıoluşturan Gülşah Gürkan, öncelikle gül suyu üretimine başladı. Ardından, ürünlerini geliştirmek için Fransa’daki en iyi formül uzmanlarıyla görüşmeler yaparak cam şişede piyasanın en iyi gül sularını üretmeye başladı.

Türkiye’de dermokozmetik eczaneler ve internet sitesi aracılığıyla tüketiciye sunulan Gülsha markası, ürünlerinin %95’ ini Amerika, Çin, Hong Kong, Singapur, Malezya, Taiwan’ a ihraç ediyor.

Gülşah Gürkan, Isparta gülünün ‘’Türk Gülü’’ olarak tescilini aldı. Bundan sonraki amacının Türk Gülüne uluslararası alanda sahip çıkmak ve itibarını geri kazandırmak olduğunu söylüyor. Ürünlerini kullanan biri olarak Gülsha markası çok daha iyi yerlere geleceğine eminiz.